Нд, 05.05.2024, 05:12
Ви зайшли як Гость | Група "Гості" | Мій профіль | Вихід

Житомирський обласний молодіжний центр праці

 
Меню сайту
Архів новин
Форма входу
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Моя власна справа

В Україні проживає понад 11 млн. молодих громадян, які становлять 22,6 відсотка населення країни. Відповідно до офіційних даних Міністерства освіти і науки України за останні роки у зв'язку із збільшенням обсягів прийому на навчання до ВНЗ суттєво зростає і чисельність випускників вищих навчальних закладів.
В той же час високий рівень безробіття серед випускників вищих навчальних закладів можна пояснити тим, що не здійснюється прогнозування суспільної потреби у тих або інших спеціалістах на близьку й далеку перспективу. І якщо в недалекому минулому серед випускників вищих навчальних закладів більшість становили інженери, то сьогодні - це економісти, юристи, психологи, питома вага яких не має реальних шансів на працевлаштування за фахом. 
Проблема полягає в тому, щоб у нестабільній економічній ситуації при загальному дефіциті робочих місць привести у відповідність зростаючі обсяги підготовки з потребою країни в кадрах високої кваліфікації, і не допустити значного рівня безробіття серед громадян з вищою освітою, особливо молодь, яка хоче займатися підприємницькою діяльністю.
Основний напрямок програми є індивідуальні консультації :
  • з організації власної справи: плюси та мінуси ідеї, аналіз ринку, реєстрація та інше;
  • юридичні аспекти пдприємницької діяльності;
  • ведення бухгалтерії та подання звітних матеріалів;
  • допомогу в написанні бізнес-плану;
  • допомога в розв'язанні проблем молодим підприємцям
  • маркетингові дослідження
  • ефективна реклама
  • бізнес-кредити 
  • тощо
В рамках програми кожного року проводиться цикл семінарів "Мій перший бізнес". Мета семінару - інформатизації молоді щодо підприємницької діяльності та виявлення підприємницьких ініціатив молоді області. У квітні цього року були проведені семінари в м. Житомирі та м. Бердичеві, в травні м. Коростені, м. Новоград-Волинському, м. Малині та смт. Барановка. Загалом часть в семінарі прийняло близько 600 осіб - безробітна молодь міста, випускники вищих навчальних закладів та коледжів.
В ході семінару-тренінгу розглядалися питання організації стандартного бізнесу на прикладі фізичної особи-підприємця: вибір напрямку підприємницької діяльності, бізнес-план та його необхідність, вивчення ринку збуту, юридичні та економічні аспекти підприємництва. Поряд з організацією стандартного бізнесу розглядалося питання участі в мультимережевому маркетингу як можливість для початківця навчитися підприємницькій майстерності, адже такі компанії безкоштовно навчають своїх партнерів, розпочати справу з мінімальними фінансовими затратами, отримати досвід у спілкуванні та взаємодії з клієнтами. Проводилася порівняльна характеристика між вказаними вище видами бізнесу, обговорювалися всі "за" та "проти". Учасники семінарів-тренінгів брали активну участь в обговоренні поставлених питань та отримали відповідь на поставлені запитання.